شرکت فروش تجهیزات آبیاری بارانی درجه یک در انواع مختلف روش های آبیاری کلاسیک با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت در شرکت محصولات کشاورزی آریا به صورت اینترنتی و حضوری در خدمت شما عزیزان میباشد.

تجهیزات آبیاری بارانی درجه یک

امروزه به دلیل کمبود آب در کشور، آبیاری زمین های کشاورزی به روش های مختلف انجام می شود. روش آبیاری بارانی یک از مناسب ترین و به صرفه ترین روش ها برای آبیاری است که مزایای زیادی دارد.

سیستم آبیاری بارانی روشی است که در آن آب تحت تاثیر فشار ایجاد شده به وسیله موتور پمپ، وارد لوله های مسیر شده و از طریق آبپاشها به اطراف پخش می شود. از این روش می توان برای آبیاری انواع گیاهان زراعی در زمین های شیب دار، هموار، نا هموار و خاک های شنی و رسی و همچنین برای زمین های ناهموار که خاک آنها شن بیشتری دارد و قابل فرسایش نیز هستند استفاده کرد. آبیاری بارانی معمولاً کمتر از آبیاری سطحی به آب و نیروی کار نیاز دارد.

تجهیزات آبیاری بارانی درجه یک 

انواع سیستم های درجه یک

  1.  آبیاری بارانی کلاسیک ثابت با آبپاش متحرک

در این روش بال های آبیاری، ثابت ولی آب پاش ها متحرک می باشند. برای کاهش هزینه در این سیستم از آب پاشهای بزرگ استفاده می شود که به طور قابل ملاحظه ای از تعداد بالهای آبیاری بارانی ثابت و از لحاظ بهره برداری راحت تر و کم هزینه تر از بقیه سیستم ها با جابه جایی متناوب می باشند.

آبیاری بارانی کلاسیک ثابت با آبپاش متحرک

2. آبیاری بارانی دوار مرکزی ( سنتر پیوت )

 

سیستم دوار مرکزی نوعی دیگر از آبیاری بارانی است که نام انگلیسی آن سنتر پیوت می باشد که به صورت اسپری و یا اسپیرینکر عمل آبپاشی را انجام می دهد و به صورت عقربه ساعت حرکت می نماید و زمین زراعی را به صورت دایره ای آبیاری می کند.

2. آبیاری بارانی دوار مرکزی ( سنتر پیوت )

3- آبیاری بارانی خطی ( لینیر )

در این سیستم منبع آب می تواند در حاشیه زمین قرار گیرد و بال آبیاری از مرکز فنداسیون طراحی شده در امتداد آن حرکت رفت و برگشتی داشته باشد. این عمل از طریق بلند شدن ارابه از سطح زمین توسط یک سیستم هیدرولکی و همچنین چرخش 90 درجه ای چرخها صورت میگیرد.

در صورتی که منبع آب لوله باشد آبگیری دستگاه توسط شیرهای آبگیری که روی لوله زیرزمینی و به فواصل مشخص نصب می شود انجام می پذید. نحوه اتصال دستگاه به شیرهای آبگیری توسط لوله سرانداز پلی اتیلنی می باشد که با طول حدود نصف فواصل شیرهای آبگیری توسط دست صورت می گیرد.

3- آبیاری بارانی خطی ( لینیر )

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید